Genital Estetik

Genital Estetik

  • GENİTAL ESTETİK
GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik

Yaşadığımız modern dünyada insanlar, bir çok açıdan dış görünümlerine ve estetiklerine önem vermek ve bu bağlamda kendilerini daha mutlu, özgüvenli ve rahat hissedebilecekleri farklı işlemlere başvurmaktan kaçınmamaktadırlar.

Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir konuma gelen genital estetik uygulamalarının yapılmasındaki temel amaç, genellikle normal yapılan doğum sonrasında vajina bölgesinde meydana gelen kalıcı esnemeler neticesinde ortaya çıkan hoşnutsuzlukların giderilmesi ve buna paralel olarak kişinin psikolojik olarak kendini daha iyi hissederek, özgüveninin yükselmesidir.

Bununla beraber bazı kişilerde doğuştan itibaren var olan “labium minora”ların ya da bir diğer adıyla küçük dudakların asitmetrik durumda olması ya da “fil kulağı” olarak nitelendirilen geniş bir yüzeye sahip olması da kişide gerek psikolojik ve gerekse de işlevsel bazı problemleri de beraberinde getirmektedir.

Vajinal bölge üzerinde, gerçekleştirilen normal doğum sonrasında meydana gelen kalıcı durumdaki esnemeler haricinde kişide hoşnutsuzluk yaratan diğer bir olumsuz durum da, “Epizyotomi” olarak adlandırılan doğum sırasında bebeğin anne rahminden çıkması amacıyla gerçekleştirilen kesilerdir. Bu alanda oluşan iyileşme durumundan sonra, gelişim gösteren nedbe dokusu yani skar hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini olumsuz yönde etkileyebilir ya da engelleyebilir ve kadın açısından cinsel ilişkiyi sancılı bir hale dönüştürebilir.

genital estetik

Bununla beraber, vajinadaki idrar kesesi ile “rektum” olarak adlandırılan barsakların anüsten önceki en son kısımlarının sarkmaları da kişide cinsel fonksiyon bozuklukları ile beraber idrar tutamama gibi patolojik durumlara neden olabilmektedir. Meydana gelen sarkmaların ileri safhalarda olduğu hallerde, rahim Prolapsus uteri olarak adlandırılan rahim sarkmaları da görülebilir.

Bahsedilen tüm bu fiziksel problemlere ek olarak bir çok kadın da kendi cinsel organınından anatomik açıdan memnun olmamakta, beğenmemekte, ancak bunu çoğu zaman en yakınlarına bile söylemekten çekinebilmektedir. Bu konuda sıklıkla karşılaşılan durum iç dudak olarak tabir edilen “labium minora” yani küçük dudakların olması gerekenden büyük ya da asimetrik bir durumda olmasıdır. Bunun altında yatan ana neden büyük bir ihtimalle, cinsel organlarının ergenlik öncesi şeklinden değişiklik göstermesidir.

Bu tarz şikayete sahip olan kişiler üzerinde gerçekleştirilecek olan, plastik-estetik operasyonlar, psikolojik olarak kadını destekleyecek ve bu sebepe dayalı olarak bozulan cinsel yaşantıları normal hale getirebilecektir.

Burada anlatılan bu nedenlerin tamamı, vajinal estetik operasyonlarının modern jinekolojik cerrahide yer almasına sebep olmuştur. Özetlemek gerekirse, bu tür operasyonların işlevsel ve/veya kozmetik amaçlarla yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Genital estetik ameliyatları nelerdir?

  • Labioplasti (iç dudak ve dış dudak estetiği),
  • Klitoris üzerinde bulunan katlantıları düzeltme estetiği (kliteroplasti, klitoral hudoplasti, kliteropeksi)
  • Vajina daraltma (vajinoplasti),
  • Genital bölgenin rengini açma (genital gölge beyazlatma),
  • G noktası büyütme (g noktası aşısı),
  • Lazerle vajina yenileme, gençleştirme (vaginal rejuvenation),
  • Dış genitalya sıkılaştırma işlemi,
  • Büyük dudaklara dolgu yapılması,
  • Kızlık zarı dikimi (onarımı) uygulamaları genital estetik ameliyatlarının içerisinde yer alan uygulamalardır.

Özellikle son yıllarda lazer sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen genital estetik uygulamaları da oldukça popüler bir duruma gelmiştir. CO2 Fraksiyonel lazer ile vajina sıkılaştırma, vajina daraltma, vajina gençleştirme (bunların tamamı vaginal rejuvenation olarak nitelendirilir) uygulamaları, vajinoplasti ameliyatlarına kıyasla kayda değer bir alternatif olarak tercih edilmektedir.

Genital estetik operasyonu ile kişinin cinsel ilişki esnasında yaşadığı rahatsızlıkların giderilmesi, vajinanın sıkılaşması ile birlikte partnerlerin cinsel birliktelikten aldıkları hazzın artması, kişinin her ortamda kendisini daha rahat ve özgüvenli hissetmesi, vajinadan ses gelmesi sorunun ortadan kalkması, cinsel performansın artması, mayo, bikini, tayt ve dar pantolonları giyildiğinde kendisini daha rahat ve özgüvenli hissetmesi, genital bölgesinin daha kuru kalması ve enfeksiyon risklerine karşı daha korunaklı bir hale gelmesi sağlanmaktadır.

logo

İNCE KLİNİK olarak Deneyimlerimiz ile tüm hastalarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına çözüm bulup,kadın sağlığı alanında İzmirde fark yaratan bir merkez olmak için ilerlemeye devam ediyoruz Anlayışımız; kadın sağlığını ilgilendiren en kritik konularda,uygun olan en iyi çözümü hastalarımıza sunmaktır. Farkımız ; En ileri teknolojik donanım yanısıra yüksek standartlara sahip olan bir klinik olmamızdır.

Tüm hakları saklıdır. Seo Uzmanı Mustafa Mutlu

Telefon
Konum