İzmir Tüp Bebek Doktoru

İzmir Tüp Bebek Doktoru

İzmir Tüp Bebek Doktoru Op. Dr. Ersöz İnce kliniğinde tüp bebek, infertilite konularında kadın doğum uzmanı olarak hizmet vermektedir. İzmir Tüp Bebek Doktoru olarak teknolojik tüm gelişmeleri takip ederek günümüzün ve bilimin elverdiği tüm imkanlardan yararlanarak bir çok başarılı tüp bebek tedavisi gerçekleştirmektedir.


Neden Tüp Bebek

Çeşitli sebepler veya hastalıklar sebebiyle doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu ve son zamanlarda büyük ilerlemeler sağlanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin; laboratuvar ortamında erkekten alınan spermin kadın yumurtalığına yerleştirilerek döllendirilmesi ve kadın rahmine alınması ve bu sayede hamileliğin sağlanması amaçlanır.


İlk olarak 1978 yılında doğmuş olan tüp bebek sayesinde dünyada tanınmaya başlayan bu yöntem yıllar geçtikçe teknolojinin de katkıları ile çiftler için çok büyük bir umut kaynağı olmuştur.


Kadınlarda infertilite sebepleri

  • Tüplerde bulunan tıkanıklık
  • İlerlemiş Yaş
  • Rahim veya diğer üreme organları arasında yapışıklıklar
  • Çikolata Kisti
  • Mevcut yöntemlerin berlileyemediği sebepler
  • Yumurtlama sorunları


Erkeklerde infertilite sebepleri

  • Sperm hareketsizliği veya sperm sayısında azlık
  • Menide sperm olmayışı


İzmir Tüp Bebek Tedavisinde Yöntemler

İzmir Tüp Bebek Tedavisinde gelişen teknolojik yöntemler ile birlikte birden fazla yöntem öne çıkmaktadır.


Konvansiyonel IVF

Bu yöntem ilk kullanılan tüp bebek yöntemidir. Tekniğin tam adı in vitrofertilizasyon tekniğidir. Kullanılan ilaçların sağladığı etki ile birlikte kadın yumurtalıklarında birden çok yumurta gelişimi sağlanmaya çalışılır. Bu yumurtalar yeterli olgunluğa geldiklerinde ultrasonografi ile tespit edilir ve toplanır. Daha sonra 100.000 - 150.000 arası hareketli sperm ile bir araya getirilir. Yumurtaların kaynaşması ve birleşmesi döllenmeden sonra hücre bölünmesi takip edilir. Embriyolar arasından en şanslı olduğu düşünülenler seçilir ve anne adayının rahmine yerleştirilir.


2. Mikroenjeksiyon Yöntemi

Bir önceki yöntemden farkı yumurtalar toplandıktan sonra kadından elde edilen yumurtaya erkeğin hücresi bir iğne yardımı ile direkt olarak konulmaktadır.


Tüp Bebek Tedavisine Uygun muyum?

İnternet üzerinde bir çok uygunluk testi bulunmaktadır. Fakat gerçek bir şans değerlendirmesi için kesinlikle doktorunuza görünmelisiniz. Hiç bir şekilde internet üzerinde yaptığınız testlere göre umudunuzu kaybetmemelisiniz. Tüp bebek sürecinde en önemli şey umuttur.


Neden İzmir Tüp Bebek

İzmir Tüp Bebek doktoru aramasını yapan bir çok kullanıcı doğal olarak İzmir ve bölgesinde uzman bir tüp bebek doktoru aramaktadırlar. İzmir'de bulunan kliniğinde Op. Dr. Ersöz İnce yıllar boyunca bir çok başarılı operasyon gerçekleştirmiştir. Bir çok hastasını en büyük umuduna kavuşturan Ersöz İnce ile iletişime geçmek için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.